Koncert 7 grudnia 2019 r. w Teatrze Dramatu i Muzyki w Brześciu poprzedzi nagrania do najnowszej płyty zespołu.

Zespół New Bone niebawem znów wejdzie do studia, aby nagrać kolejną, szóstą płytę. Krakowska grupa swoimi poprzednimi nagraniami zdobyła przychylność zarówno krytyków, jak i publiczności, która entuzjastycznie reaguje na prezentowaną podczas koncertów muzykę. Najnowszy album z autorskimi kompozycjami lidera zespołu Tomasza Kudyka zarejestrowany zostanie w warszawskim studiu S4.

Płyta ukaże się w pierwszym kwartale 2020 roku. Kwintet zaprezentuje swoje najnowsze kompozycje na koncertach  w Polsce i za granicą, a najbliższy z nich odbędzie się już 7 grudnia w Teatrze Dramatu i Muzyki w Brześciu na specjalne zaproszenie Konsulatu Generalnego RP na Białorusi.

Tomasz Kudyk – lider zespołu New Bone dedykuje najnowszy album „Longing” swojemu Tacie – Janowi Kudykowi, wieloletniemu liderowi legendarnej już grupy Jazz Band Ball Orchestra.

Do udziału w sesji nagraniowej zostali zaproszeni wyjątkowi muzycy:  
Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy
Dominik Wania – fortepian
Maciej Adamczak – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

Na płycie znajdą się autorskie kompozycje Tomasza Kudyka zaaranżowane na kwintet jazzowy oraz jedna kompozycja Jana Kudyka w specjalnej aranżacji Wojtka Groborza. Słuchając utworów muzycznych lidera New Bone z poprzednich płyt, możemy spodziewać się muzyki pełnej liryzmu i nostalgii utrzymanej w formie jazzowej narracji. Źródło inspiracji sięga głównego nurtu tej muzyki, wykształconego w połowie ubiegłego wieku. Tomasz Kudyk chciałby poprzez tą płytę, a przede wszystkim muzykę, wyrazić wdzięczność i szacunek dla swojego Taty, który na początku jego drogi muzycznej był dla niego inspiracją i autorytetem. „To dzięki Tacie jestem w tym miejscu dzisiaj i robie to co On …” – wspomina lider New Bone.